Estetic stomatology

Standardním požadavkem pacientů bývá v dnešní době samozřejmě nejen plná funkčnost chrupu, ale zároveň výsledná estetika, kterou se zabývá estetická stomatologie. Díky špičkovým technologiím, kterými naše klinika disponuje, jsme schopni splnit očekávání v obou směrech. Řešení náhrady zubů nabízejí např. zubní implantáty nebo CAD systém, který je současně rychlým řešením nabízejícím definitivní a plnohodnotnou zubní náhradu během několika hodin.

Assistant dentist and the patient in the clinic.


Hezké zuby pro lepší budoucnost

Touha pacientů, aby jejich zuby byly perfektní a vypadaly opravdu skvěle, nebyla nikdy tak silná jako dnes. Proto je v současné době estetická stomatologie jednou z nejrychleji se vyvíjejících a zároveň nejžádanějších stomatologických oblastí.

Jako specializovaný obor se estetická stomatologie začala formovat až v polovině 90. let minulého století. Mít krásné zuby je snem většiny lidí, ale ne všichni k tomu mají správné dispozice, proto potřebují zubní estetiku.
Estetická stomatologie a naše klinika

Možnosti zubní estetiky se za posledních deset let rozšířily natolik, že udržovat zuby na vysoké estetické úrovni není žádným nadstandardem.

V našich zubních ordinacích dokážeme využít rozsáhlý potenciál možností estetické stomatologie s nabídkou zubní estetiky pro každého pacienta. Dentální klinika disponuje veškerým vybavením i technologiemi pro estetickou stomatologii a to nám umožňuje dosahovat opravdu skvělých výsledků.
Zubním lékařům Dentální kliniky jsou při poskytování zákroků pro estetickou stomatologii plně k dispozici naše úzce specializovaná zubní pracoviště:

Dentální hygiena – preventivní zubní péče
Protetická stomatologie a zubní laboratoř
Stomatologická chirurgie
Implantologie – zubní implantáty
Parodontologie – léčba paradentózy
Anesteziologie – bezbolestné zubní ošetřen

Součástí estetické stomatologie jsou také různé druhy ordinačního a domácího bělení zubů, které našim pacientům aplikujeme. Věříme, že estetická stomatologie prováděná v Dentální klinice splní Vaše očekávání a z naší zubní ordinace budete odcházet vždy spokojeni.
Zubní estetika

Pod pojmem zubní estetiky, pěkných a dokonalých zubů si každý pacient může představit něco jiného. Někomu jde především o zdraví zubů, jejich přirozený vzhled nebo neporušenost. Další představa o bezchybném chrupu může zahrnovat jeho tvarová dokonalost nebo zářivě bílá barva zubů. Všechny tyto aspekty řeší estetická stomatologie, která se zabývá a klade hlavní důraz na dosažení co nejlepšího kosmetického výsledku.

Před začátkem každého estetického zákroku je důležitý dialog mezi pacientem a naším zubním lékařem. Na jeho základě navrhujeme individuální estetický zubní plán s cílem co nejlépe vyhovět představám pacienta.
Estetická zubní péče

Existuje mnoho druhů estetických zubních zákroků od menších úprav až po celkové zubní rekonstrukce. Požadavky na kosmetický efekt se ze strany pacientů zaměřují především na přední oblasti chrupu.

Aplikujeme také dentální šperky, ozdoby ze speciálních materiálů, které se na zuby připevňují lepením, stejně jako například fixní rovnátka. Dentální šperk lze jednoduše nahradit nebo odstranit bez poškození zubní skloviny.
Mezi nejčastější zákroky estetické stomatologie, které provádíme patří:

Ošetření zubů se zubními kazy a jejich výplň estetickými materiály
Obnovení zubů po úrazech
Úprava zubů s mezerou nebo mezerami
Úprava zubů anomálně postavených
Úprava pohybujících se zubů
Bělení zubů
Aplikace zubních implantátů
Aplikace estetických zubních fazet
Celokeramické zubní korunky a zubní můstky